Şimdi de Kuşadası’nın Çocuk ve Gençleri “Trafik Dedektifi” Oldu

“Trafik Dedektifleri” eğitimleri hız kesmiyor

 

Şimdi de Kuşadası’nın çocuk ve gençleri

“Trafik Dedektifi” oldu

 

Setur Kuşadası Marina’da düzenlenen “OPET Trafik Dedektifleri Projesi” eğitimlerine katılan çocuk ve gençler, trafik polisleri tarafından verilen interaktif eğitimin ardından ‘Trafik Dedektifi’ unvanı aldı

 

Sosyal sorumluluk projeleri ile sektöründe fark yaratan OPET ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı (Emniyet Genel Müdürlüğü), Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Polis Eşleri Kaynaşma ve Yardımlaşma Derneği (PEKAY) işbirliği ile hayata geçirilen Trafik Dedektifleri Projesi kapsamında, okulların dışında da eğitimler sürüyor. Bugüne kadar yaklaşık 1 milyon 200 bin çocuk ve gence ulaşan ‘Trafik Dedektifleri Projesi’ eğitimleri, bu kez Kuşadası’nda gerçekleşti.

Setur Kuşadası Marina işbirliği ile 11-12 Nisan 2015 tarihlerinde Kuşadası Marina’da düzenlenen eğitimlere katılan 3-17 yaş arası çocuk ve gençler, interaktif trafik güvenliği eğitiminin ardından kimlik kartlarını alarak ‘Trafik Dedektifi’ oldu. OPET’in maskotu OPEDO’nun da yer aldığı eğitimlerde katılımcılar, OPEDO ile fotoğraf çektirip proje için hazırlanan dansı birlikte gerçekleştirdi.

 

OPET Trafik Dedektifleri Projesi hakkında:

Türkiye’nin önemli sorunları arasında yer alan trafik kazalarını önlenmek için daha bilinçli nesiller yetiştirmeyi amaçlayan ”Trafik Dedektifleri Projesi”, trafik sorununa kalıcı bir çözüm getirmek amacıyla hayata geçiriliyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı (Emniyet Genel Müdürlüğü), Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı,  Polis Eşleri Kaynaşma- Yardımlaşma Derneği (PEKAY) ve OPET ortaklığında uygulamaya alınan proje ile işe ‘çekirdek’ten başlanıyor. Trafik Dedektifleri Projesi; 3 yıl içerisinde Türkiye’nin 81 ilindeki okullarda 3-17 yaş arasındaki 1,5 milyon çocuk ve genç ile dolaylı olarak ailelerine trafik bilinci aşılamayı hedefliyor. Eğitimlere katılan çocuk ve gençlere ‘Trafik Dedektifi’ unvanı verilerek trafik konusunda bilinçli bir davranış modeli geliştirmeleri bekleniyor. 

 

http://www.opet.com.tr

http://www.trafikdedektifleri.com

 

SETUR MARINAS hakkında:

SETUR MARINAS, SETUR ailesinin önemli markalarından biridir. Marina işletmeciliğinde Akdeniz çanağının ve Türkiye’nin en büyük zinciri konumunda olan SETUR Marinaları; Kalamış-Fenerbahçe, Yalova, Ayvalık, Çeşme, Kuşadası, Marmaris, Kaş, Finike, Antalya, Midilli ve Gökova Ören olmak üzere toplam 12 marinası ve 6 binden fazla yat bağlama kapasitesi bulunmaktadır.

 

 TrafikDedektifleri_Kusadasi_1.JPG

 

TrafikDedektifleri_Kusadasi_2.JPG

 

TrafikDedektifleri_Kusadasi_3.JPG

TrafikDedektifleri_Kusadasi_4.JPG

 

 

 

 

 Yorumlar  (51)
ONUR ALP YILANKAYA
goksunada gelse

4 Haziran 2015 Perşembe 16:04
berkant göklüsu
motorla gezerken ehliyet yerine geçse güzel olur kartlar :)

3 Haziran 2015 Çarşamba 19:54
kübra hatice türkoğlu
bende çok isterdim

29 Mayıs 2015 Cuma 22:10
Furkan Çakır
whoooooooooooo

26 Mayıs 2015 Salı 19:08
Edagül Tezel
Çok güzell =)

26 Mayıs 2015 Salı 12:32

1 - 5 arası / 51 kayıt

  Yorum Ekle